De albumhoes van U2 heeft in Rusland geleid tot een rechtszaak. De cover van 'Songs Of Innocence' zou namelijk homopropaganda vertonen aan minderjarigen en dat is verboden in het conservatieve land. Niet U2, maar Apple wordt aangeklaagd, want die heeft de albumhoes verspreid via de iTunes Store.

Op de albumcover is drummer Larry Mullen Jr. te zien met een ontbloot bovenlichaam. Hij omhelst zijn 18-jarige zoon Elvis, die ook geen shirt aanheeft. De cover zou een metafoor moeten zijn voor "hoe het vasthouden van je eigen onschuld veel moeilijker is dan dat van iemand anders."

Maar volgens de conservatieve Russische politicus Alexander Starovoitov is het homopropaganda en vindt hij het nodig dat Apple gestraft moet worden. Mocht hij de rechtszaak winnen moet Apple óf de zaken in Rusland te staken voor 90 dagen óf een boete betalen van één miljoen roebels (ongeveer € 17.260).