And we'll never hear Royals... Althans niet in het Amerikaanse San Francisco. Het nummer is namelijk tijdelijk verbannen van de radio. Dat heeft van alles met sport te maken. Echt waar!

Het honkbalteam de San Fransisco Giants spelen vanaf morgen tegen de Kansas City Royals, reden genoeg voor de Giants-fans om de lokale radiostations te smeken even geen 'Royals' van Lorde te draaien.

En ze hebben hun gelijk behaald. De reactie van één van de radiostations was als volgt. "Niks persoonlijk Lorde. Maar zolang de World Series bezig zijn zullen wij een 'Royals'-vrije zone zijn. We weten zeker dat je het zult begrijpen."

De 'Yellow Flicker Beat'-zangeres heeft in een interview uitgelegd dat de hit 'Royals' is ontstaan door het zien van een footballplaatje van een speler van de Kansas City Royals.

Het nummer zal zeker een week niet te horen zijn zolang het belangrijke honkbaltoernooi gaande is totdat de best-of-seven gespeeld is, en waarschijnlijk nog wel langer als de Royals het toernooi winnen.

Foto: EPA