Deze 3 artiesten zijn genomineerd voor een Edison Pop!
26 januari 2026
26 januari 2026
Ieder jaar worden naast de Qmusic Top 40 Awards ook de Edisons uitgereikt. De Edison is de oudste muziekprijs in Nederland. Door een vakjury (met mensen van o.a. Spotify, NRC, de Melkweg en Q) worden er op basis van kwaliteit en artistieke waarde in elke categorie drie genomineerden gekozen.
Domien mocht zojuist de 3 genomineerden bekendmaken in de categorie Pop. Een voor een legde Domien een digitale verbinding met de genomineerden om het nieuws te vertellen.
De eerste die Domien belt is Roxy Dekker. Vorig jaar won ze deze prijs ook al, dus gaat ze 'm twee keer pakken? De jury schrijft er in ieder geval over: Nederlandse pop is ongekend populair en hetzelfde kan uiteraard gezegd worden over Roxy Dekker. Haar debuutalbum Mama I Made It is een groot commercieel succes met de knallers ‘Ga Dan!’ en ‘Casual’ op het album. Maar het is niet alleen maar feest en vrijblijvende liefde: met ‘Jouw Idee’ en de single ‘Loser’ laat ze horen dat er ook een andere kant van de glanzende medaille is, eentje die tijdens haar concerten tranen laat vloeien bij de jonge doelgroep.
Direct daarna werden Camiel & Maud van Son Mieux verrast. Ze dachten dat Domien belde vanwege hun nieuwe single 'Dark Before The Dawn'. Maar niks is minder waar: Ook Son Mieux is genomineerd voor een Edison. De jury zegt over Son Mieux: Met de songs ‘Have A Little Faith’, ‘It’s Only Love’ en ‘Morning’ heeft Son Mieux ons weer drie tijdloze liedjes geschonken. Ze verstaan als geen ander de kracht om warme liedjes te maken die gevoelig aandoen, zonder sentimenteel te worden. Het voelt vertrouwd en roept een gevoel van veilig thuiskomen op. Of je nou de radio aandeed, een playlist opende of de Nederlandse charts bekeek: om deze drie hits kon je dit jaar niet heen.
Het laatste belletje gaat naar Suzan & Freek. Deze kersverse ouders zijn de laatste die genomineerd zijn in deze categorie. Na een bewogen jaar zegt de jury daar het volgende over: Op drie unieke manieren laten Suzan & Freek horen waar ze zo goed in zijn: een met herkenbaarheden doorspekte oorwurm met ‘Ken Je Dat Gevoel’, een uptempo positieve energie boost met ‘Batterij’ en een gevoelige ballad ‘Niemand’. Uiteraard raakte ‘Niemand’ je recht in het hart, wetende wat het duo afgelopen jaar allemaal heeft doorgemaakt. In dat heftige jaar lieten ze ook weer eens zien hoe goed ze zijn in het uitdrukken van hun gevoelens en emoties in hun liedjes én de fans te kunnen verbinden door middel van hun muziek.