Met het nummer '(I'm Gonna) Love Me Again' heeft Elton John vannacht de Oscar voor Best Original Song gewonnen. De zanger schreef het nummer met zijn vaste tekstschrijver Bernie Taupin voor de film Rocketman, de biografische film over het leven van de Britse superster.

Het is de tweede Oscar die Elton in zijn prijzenkast kan zetten. Hij won in 1995 al het prestigieuze beeldje voor de muziek die hij schreef voor The Lion King.

Eerder op de avond had Elton het nummer al live opgevoerd op het Oscar-podium. Andere genomineerden in de categorie waren nummers uit de films Toy Story 4, Frozen II, Breakthrough en Harriet.

Het was de enige nominatie voor de film Rocketman tijdens de Oscars. In zijn speech bedankte de 72-jarige zanger o.a. acteur Taron Egerton, die meezingt op het nummer en de rol van Elton speelt in de film.


Foto: AFP